mobil-logo
logo-hp-mk-c-r

Nejbližší termíny kurzů

Najít termín
profilovka
Michaela Klementová

Prokop

Milá Míšo, tak už je nás Prokop na světě! Hypnoporod to nebyl, bolelo to příšerně! Ale techniky relaxace jsem využívala aspoň mezi vlnami k nahnání sil. Přijela jsem otevřená sotva na jeden cm a to jsme byli celkem dlouho doma. Byli jsme první, tak jsme vychytali nadstandardní porodní box s vanou a vlastní koupelnou.  A dlouho […]

Milá Míšo,

tak už je nás Prokop na světě!

Hypnoporod to nebyl, bolelo to příšerně! Ale techniky relaxace jsem využívala aspoň mezi vlnami k nahnání sil.

Přijela jsem otevřená sotva na jeden cm a to jsme byli celkem dlouho doma. Byli jsme první, tak jsme vychytali nadstandardní porodní box s vanou a vlastní koupelnou.  A dlouho nás nikdo nerušil, takže svíčky a noční atmosféra.

Každopádně jsem se otevírala šíleně pomalu, rodit jinde tak už mě dají na císaře pro nepostupující porod, o čemž jsem i začala uvažovat, protože po 16 hodinách jsem byla pořád jen na tři a z těch bolestí jsem byla fakt už dost vyřízená a představa, ze to takto může trvat ještě jednou tolik, plus vypuzovací finále, mě děsila. Ale tady mě stále podporovali, ze no a co, tak to jde pomaleji, že to krásně zvládám a ať střídám polohy a pohyby. Úžas! Pak jsem si řekla o něco na podporu uvolňování čípku, nabídli mi homeopatikum do konečníku, to rozjelo větší kontrakce, ale otevírání nic. Pak jsem se svěřila Lukášovi, ze už to nedávám a že aspoň něco proti bolesti. Došel zástupce primáře, úžasný doktor a že co. Že by mi mohl ještě zkusit prasknout plodovku a vyvolat tím ještě větší stahy (to jsem v tu chvíli fakt chtěla!) a že pokud to do dvou hodin zas nic neudělá, tak to budeme řešit teda asi operativně.(to vlastně jen jakoby naznačil). Souhlasili jsme a v tu chvíli se mi rozjely takové bolesti, že jsem si vyřvala hlasivky! Každopádně do asi tři hodin byl Prokop na světě!

Vůbec mi v tu chvíli nevadilo, že ho ze mě vytáhli, že nešel spontánně, byla jsem strašně šťastná, ze jsem nevysrabila a ten pocit, jak mi ho dali na hruď, prostě ničím nenahradíš!  Pak mě teda asi tři čtvrtě hodiny šili, mam prasklou hráz asi na třech místech a v pochvě taky dva stehy.. Prokop má 3,88kg !!!  Chlapák! Vlastně díky němu jsem to zvládla, protože celou dobu úžasně spolupracoval a prosperoval.

Děkuju za Tvé kurzy, díky nim jsem byla klidná, že to bude tak jak má, a jak to mé tělo zvládne, když mu budu důvěřovat!

Porod SC a přirozený je milion a jedna! Po zvládnutí porození Prokopa se cítím přes všechna poranění konečně plná žena, dokonce mám dojem, že jsem s ním více napojená než jsem byla s Hermínkou, že nám to tak nějak lépe spolu jde (jasně, už je to taky druhé dítě, že) 🙂  Moc přeji všem ženám, které chtějí po SC rodit přirozeně, ať na to mají odvahu a věří si!

Vybrané reference

Zbavila jsem se strachu z porodu, vedela jsem,co me ceka a verim,ze i bolest pro me byla mirnejsi a porod byl rychly. Dokonce jsem si rikala i afirmace na dobry personal,coz se mi po pocatecnim soku i splnilo. Jeste jednou diky!
portret-vzor-5
maminka Michálka
Byl to neskutečně krásný pocit ;) Když to shrnu, hypno ten porod nebyl ;) ale myslím, že nebýt kurzu, relaxací a informací, vypadalo by to jinak ;) Komukoliv, kdo se mě na to ptá, hypnoporod doporučuji...
portret-vzor-5
Zuzka Prasková
maminka Adélky
Michaela Klementová - vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě
apartmentenvelopephone-handset