mobil-logo
logo-hp-mk-c-r

Nejbližší termíny kurzů

Najít termín
profilovka
Služby

Rebozo & Rituály

Rituál je vědomé vytvoření posvátného prostoru a pojmenování záměru, jenž dává váhu důležitým životním událostem a rozhodnutím. Díky rituálu si uvědomíš, kde jsi teď, co máš za sebou, co chceš do budoucna.
náhledový obrázek

Rebozo je široký, ručně tkaný šátek s třásněmi pocházející z Latinské Ameriky, kde jej ženy používají po staletí. Díky speciálním úvazům na ženském těle rebozo slouží jako podpora (nejenom) při nošení dětí, zavinování bříška při menstruaci a při vykonávání manuálně namáhavé práce.

V tradiční mexické porodní péči je rebozo hojně využíváno k uvolnění a relaxaci těhotných, ke zmírnění bolestí jak v těhotenství, tak při porodu, k optimálnímu napolohování dítěte a k ženským rituálům.

Sílu reboza jsem poznala u mexické porodní báby Mamity Angeliny Martinez Mirandy. Využívám jeho sílu v procesu zacelení starých zranění, uzdravení dávných křivd a bolestí, k navedení miminka do optimální pozice pro porod, k podpoře dobrého průběhu porodu apod.

 

 Angelina a ja

REBOZO MASÁŽ

Relaxačními rebozo technikami ti pomohu navodit pocit radosti, harmonie a pohody v celém tvém těle. Zmírní se u tebe fyzické napětí a podpoříme odbourání stresu a negativních emocí, což bude mít pozitivní vliv i na tvé miminko. 

RITUÁL UZAVÍRÁNÍ KOSTÍ (nejen poporodní)

Abys mohla vykročit vpřed a jít vědomě naproti všemu novému, co tě čeká, je potřeba uzavřít to staré. Tento rituál je vhodný nejenom pro uzavření předchozího porodního zážitku, ale i po ztrátě miminka, ztrátě někoho blízkého, anebo při zásadní životní změně (ukončení vztahu, nemoci apod.)

Rituál tvořím na základě předchozí individuální konzultace přesně pro tebe. Dle tvého přání proběhne u tebe doma anebo se můžeme domluvit na pronájmu vhodných prostor.

PŘEDPORODNÍ OBŘAD

Slovo obřad vychází ze sousloví obnovení řádu. V samotném názvu je tak zakódován celý jeho smysl - uvedení života do souladu a harmonie s vesmírným (životním) řádem. 

V naší kultuře mnoho obřadů upadlo v zapomnění, především v tradicích, které postupem času pozbyly skutečný duchovní rozměr. Nicméně novodobá psychologie přikládá obřadům opět na důležitosti, zejména proto, že obřad dává váhu důležitým životním událostem a rozhodnutím. Během obřadu - ceremonie nám skrze emoce “dosednou” vazby a spojitosti, přiznáme si, co máme za sebou, kde jsme teď a co chceme do budoucna.

Předporodní obřad ti pomůže znovu objevit tvoji ženskou sílu, nacítit oporu tvých předků, načerpat odvahu a energii a pozitivně se naladit na přicházející porod. Síla tohoto obřadu se znásobí, pokud si pozveš ženy tvému srdci nejbližší (sestry, kamarádky anebo starší ženy z tvé rodové linie). Na tvé přání může být součástí obřadu též předporodní rebozo masáž.

Obřad tvořím na základě předchozí individuální konzultace přesně pro tebe. Dle tvého přání proběhne u tebe doma, v přírodě, anebo se můžeme domluvit na pronájmu vhodných prostor.

Rituály HypnoPorod Klementová

Vybrané reference

Zbavila jsem se strachu z porodu, vedela jsem,co me ceka a verim,ze i bolest pro me byla mirnejsi a porod byl rychly. Dokonce jsem si rikala i afirmace na dobry personal,coz se mi po pocatecnim soku i splnilo. Jeste jednou diky!
portret-vzor-5
maminka Michálka
Byl to neskutečně krásný pocit ;) Když to shrnu, hypno ten porod nebyl ;) ale myslím, že nebýt kurzu, relaxací a informací, vypadalo by to jinak ;) Komukoliv, kdo se mě na to ptá, hypnoporod doporučuji...
portret-vzor-5
Zuzka Prasková
maminka Adélky
Michaela Klementová - vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě
apartmentenvelopephone-handset