mobil-logo
logo-hp-mk-c-r

Nejbližší termíny kurzů

Najít termín
profilovka
Michaela Klementová

Josifek

Milá Míšo, píšu, abych Ti poděkovala za kurz, který jsem mohla s Tebou absolvovat. Před měsícem se nám narodil Josífek a i díky kurzu HypnoPorodu vše nakonec proběhlo k mé spokojenosti. Trochu mě mrzí, že jsem z kurzu nevytěžila tolik, kolik se mi nabízelo (doufala jsem, že si vyšetřím víc času na přípravu na příchod […]

Milá Míšo,

píšu, abych Ti poděkovala za kurz, který jsem mohla s Tebou absolvovat. Před měsícem se nám narodil Josífek a i díky kurzu HypnoPorodu vše nakonec proběhlo k mé spokojenosti.

Trochu mě mrzí, že jsem z kurzu nevytěžila tolik, kolik se mi nabízelo (doufala jsem, že si vyšetřím víc času na přípravu na příchod miminka - relaxace, dýchání, fyzické cvičení...). Ale vzhledem k mé životní situaci (téměř dvouletý syn bez hlídání, manžel zahlcený pracovními povinnostmi) jsem uvítala, že jsem se mohla alespoň zúčastnit kurzu.

Zásadní roli sehrál kurz krátce před porodem, kdy mě objednali v podolské porodnici k umělému vyvolání porodu (podle ultrazvuku mi téměř o týden posunuli termín porodu a tudíž jsem podle lékařů týden přenášela, ovšem já jsem věděla, že Josífek tak "starý" není - navíc jsme oba byli v pořádku). Na vyvolání jsem nenastoupila.

Díky "HypnoPorodu" jsem věděla, že mám do jisté míry odpovědnost za sebe i za své miminko ve svých rukách. Josífek se narodil za necelé dva dny "sám". Porod byl rychlý, takže jsem moc nestíhala uplatnit i tu trochu z techniky HypnoPorodu, co jsem se "naučila". Jela jsem do Neratovic (byla jsem registrovaná v Podolí i v Neratovicích). Na parkovišti už na mě čekala moje porodní asistentka, která mě odvedla na porodní sál a do půl hodiny byl Josífek na světě. Měla jsem velké štěstí i na personál porodnice, hlavně na místní porodní asistentku (zjistila jsem, že jednu dobu taky dělala soukromě). Všichni byli ohleduplní, pomáhající a podporující.

Jak jsem průběh svého porodu popsala, tak by se mohlo zdát, že jsem příliš z HypnoPorodu nepoužila. Ovšem pro mě byl kurz velkou pomocí a inspirací. Jednak jsem si znovu prošla celý porodní proces a mohla si ujasnit, co je pro mě důležité a co si přeji a nepřeji. Shlédnutím různých videí z porodů jsem získala důvěru a klid, že je možné porodit hezky. Také jsem hodně těžila z relaxací a vizualizací (nejen při porodu), kdy jsem si vyzkoušela, že můžu důvěřovat svému tělu, že se můžu zbavovat svých strachů a můžu víc vnímat sebe a své potřeby. Opakovaně jsem taky už využila techniky pro uvolnění psychického i fyzického napětí. Takže ještě jednou moc děkuji za kurz, který pořádáš!

Přeji Ti, aby se Ti stále dařilo předávat a šířit pozitivní pohled na porod a aby se z účastníků Tvých kurzů stávali samí spokojení rodiče a miminka

Vybrané reference

Zbavila jsem se strachu z porodu, vedela jsem,co me ceka a verim,ze i bolest pro me byla mirnejsi a porod byl rychly. Dokonce jsem si rikala i afirmace na dobry personal,coz se mi po pocatecnim soku i splnilo. Jeste jednou diky!
portret-vzor-5
maminka Michálka
Byl to neskutečně krásný pocit ;) Když to shrnu, hypno ten porod nebyl ;) ale myslím, že nebýt kurzu, relaxací a informací, vypadalo by to jinak ;) Komukoliv, kdo se mě na to ptá, hypnoporod doporučuji...
portret-vzor-5
Zuzka Prasková
maminka Adélky
Michaela Klementová - vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě
apartmentenvelopephone-handset