mobil-logo
logo-hp-mk-c-r

Nejbližší termíny kurzů

Najít termín
profilovka
Michaela Klementová

Vašík

V úterý 5.3. jsem měla v poledne průjem, odpoledne jsme se jeli seznámit s druhou porodní asistentkou, na večeři na pizzu a večer pár konfliktů se starší dcerou.. Cca od 22.hod přišlo tvrdnutí bříška, moc jsem tomu pozornost nevěnovala - přece můj termín porodu je 11.3. 🙂 a plánovala jsem si, ze se tentokrát před porodem vyspím! Takže […]

V úterý 5.3. jsem měla v poledne průjem, odpoledne jsme se jeli seznámit s druhou porodní asistentkou, na večeři na pizzu a večer pár konfliktů se starší dcerou..

Cca od 22.hod přišlo tvrdnutí bříška, moc jsem tomu pozornost nevěnovala - přece můj termín porodu je 11.3. 🙂 a plánovala jsem si, ze se tentokrát před porodem vyspím!

Takže Verunka spí, Anička už taky a já si můžu jít v jedenáct konečně lehnout a doufat, že to rychle přejde a budu moct spát..

Nicméně o půlnoci to začalo být dost pravidelné a intenzivní ... ale zatím jsem to ještě moc neřešila a ležela v posteli. V 1 hodinu jsem vstala a začala lehce nervózně chystat věci - co kdyby fakt náhodou už to porod byl... takže podložky, pleny, miska na placentu, zapálit svíčku, vyvařit nůžky, telefon do nabíječky ať si můžu pustit relaxaci, jůůů nabít baterku do foťáku... no bylo toho nakonec dost. U kontrakcí už se mluvit moc nedalo, tak jsem zkusila napsat v 1:33 Lucce - první porodní asistentce. V 1:45 jsme si volaly - prý to už porod je 🙂 a tak se bude snažit přijet co nejdřív; cesta jí k nám trvá cca 1hod. a 20min. a ještě sehnat hlídání pro syna. Lucka zavolala ještě Sabině - druhé PA (naštěstí osud zařídil, že byla tu noc jen 30 min od nás!!! Což bylo nakonec dost důležité :-)) jinak by jsme porodili úplně sami.

Pak už jsem začala cítit, že musím zpomalit, zklidnit se a začít vnímat sebe samu a miminko a ne stres a shon z rychlých připrav.

Takže napustit vanu, zhasnout, rozsvítit červené světýlko, do aromalampy levanduli, zapnout duhovou relaxaci a cca ve 2:20 hurá do vany. Ve 2:34 volá Sabča, že už je tady, hurá! 🙂 Moje kontrakce jsou víc než intenzivní a já se snažím prodýchávat a relaxovat, pak už mám jen matné útržky, slyším Sabču jak mě zdraví, poslouchá srdíčko, radí, ať víc prodýchnu směrem dolů. Komunikace je tichá, klidná a vstřícná, bez zbytečných slov.

Pak automaticky roztáhnu nohy víc od sebe a uuuuu tlak od sestupu hlavičky. Asi jsem víc  “vydechla” přibíhá Jiřík a Sabča, která si chystala potřebné věci k porodu, slyším jak říká : “Soni sáhni si, už je cítit hlavička”. Chci si kleknout, ale jak se nadzvednu, voda poklesne a já musím prý raději z vany ven.

Poslední fázi porodu zvládám v kleče opřená o vanu. Sabča mi nahřívá hráz a promašťuje oliv. olejem (to bylo moc příjemné). Někdy mezi 2:50 a 3:00 se nám narodil krásný človíček 🙂

Pak za námi přišla do koupelny Anička, viděla porod placenty a brečela dojetím. Jsem ráda, že u toho tak napůl byla, myslím, že porodu už se tak moc nebojí.

Sabča nahřívala plínky a zakrývala nás, aby jsme byli v teple. Byla jsem opřená o Jiříka s mimouškem u prsa a byl to krásný pocit!!

Někdy ve 3:30 dorazila i Lucka 😉 Pak mě společně opečovávaly. vařily bylinky na pití i hojení (menší rance jsem se bohužel nevyhnula), koktejl z placenty, masáž bříška a noh, ... no prostě luxusní služby, kterých bych se v nemocnici nedočkala 😉

V 6hod. se probudila i Verunka,nadšená z takového překvapení 🙂

Bylo to rychlé a intenzivní a postupně mi dochází jak moc pěkné to bylo a je. A jak moc jsem vděčná za tuto zkušenost a zážitek..

Porodila jsem v den mamčených narozenin a zajistila tak pro ni nejhezčí dárek 🙂

Posílám pár fotek, které se nám podařilo alespoň na telefon zvěčnit - baterka do foťáku se pořád nabíjela 😉

Mějte se moc krásně a děkuji za čas, který jsme mohli spolu strávit 🙂

Vybrané reference

Zbavila jsem se strachu z porodu, vedela jsem,co me ceka a verim,ze i bolest pro me byla mirnejsi a porod byl rychly. Dokonce jsem si rikala i afirmace na dobry personal,coz se mi po pocatecnim soku i splnilo. Jeste jednou diky!
portret-vzor-5
maminka Michálka
Byl to neskutečně krásný pocit ;) Když to shrnu, hypno ten porod nebyl ;) ale myslím, že nebýt kurzu, relaxací a informací, vypadalo by to jinak ;) Komukoliv, kdo se mě na to ptá, hypnoporod doporučuji...
portret-vzor-5
Zuzka Prasková
maminka Adélky
Michaela Klementová - vedoucí certifikovaných lektorek pod HypnoBirthing® Institute ve východní Evropě
apartmentenvelopephone-handset